Jak vybrat výfuk na motorku

Jak vybrat výfuk na motorku

Vybrat správný výfuk není nic lehkého. Což jistě ví každý správný motorkář! 

Důležité je si opět ujasnit, co od výfuku požaduješ a očekáváš. Jde ti jenom o pořádný zvuk, anebo chceš být v pohodě i ohledně technické kontroly a policie? Chceš přidat motorce nějaký ten kun (hp) navíc? 

Tohle jsou asi ty nejdůležitější otázky a nejzásadnější parametry. Když se na to podíváme vzhledem k ceně, tak nejlevnější variantou jsou určitě pěkné výfuky bez homologace. Ty se dají pořídit již okolo 5 - 6 tisíc Kč, ale bohužel tyto výfuky většinou jenom hodně křičí a tím to skončilo. Možná ale přidají na dojmu a člověk si myslí, že motorka lépe jede. Ale opak je většinou pravdou. 

Co si budeme povídat. Všechna sranda něco stojí a homologace a samotný vývoj výfuku na motorku není levnou záležitostí. Jestli chceš ale jezdit se svou motorkou i do zahraničí, je NUTNOSTÍ mít homologovaný výfuk, který sedí přesně na tvou mašinu. 

U nás na eshopu najdeš všechny varianty výfuku. Osobně jsme zastánci toho, koupit si raději kvalitní výfuk, který je homologovaný a do budoucna ti odstraní nejeden problém. Homologace by měla splnovat na motorkách EURO 4. Celkově jsou tak dvě části, na které je výfuk homologovaný, a to dB(A) tedy decibely a následně CO2, tedy vypouštění. K homologovanému výfuku, například MIVV, získáte homologační kartičku k tvé motorce. 

Zde na videu po rozkliknutí odkazu níže můžeš posoudit jaký přínos má například výfuk MIVV na motorku Kawasaki Z 1000:

https://www.mivv.com/exhaust/k-039-l9-kawasaki-z-1000-2014/

Dále nabízíme i ekonomickou verzi výfuků MIVV a tou je ,,podznačka,, této firmy, tedy STORM Exhaust. Výfuky se vyrábějí v jedné fabrice za použití levnějších materiálů. I výfuky STORM jsou homologované a dají se pořídit za nejlepší cenu na trhu. Opět můžeš porovnat podle motorky Kawasaki Z 1000:

https://www.stormexhausts.com/en/products/74-k-039-lxsb-kawasaki-z-1000-2014/

Jak výfuky STORM tak MIVV jsou dle našeho názoru výbornou variantou pro to být vyjímečný, mít super zvuk a zároven i vše papírově v pořádku. U většiny výfuků je možnost vyndat dB killer, čímž získáš ještě lepší zvuk, ale bohužel již nesplnuješ homologaci na decibely. 

Jednoznačná přednost tohoto výrobce před konkurencí spočívá i v náhradních dílech. Není problém objednat si zvlášt' každý šroubek, sponku, logo či dB killer na každou motorku, což není zcela běžné. Bohužel jako u většiny značek se výfuky nedrží skladem. Jedná se většinou o zakázkovou výrobu a dodání z Itálie se pohybuje mezi 14 - 30 dny. Všechno, co je součástí balení, najdeš vždy na schématu výrobce:

https://www.stormexhausts.com

https://www.mivv.com

Sami za sebe můžeme říct, že jsme se do výfuků značek MIVV a STORM zamilovali, jelikož je to hodně muziky za rozumné peníze. A navíc jsi díky homologační kartičce bez stresu jak na STK, tak při cestách do zahraničí.