Jak vybrat pneumatiky a ráfky na motorku

Jak vybrat pneumatiky a ráfky na motorku

 

Na trhu je velké množství světoznámých značek, které obují tvůj stroj. Pojďme se společně podívat, jak na tvojí mašinu vybrat nejvhodnější pneumatiky a ráfky. S námi budeš hned vědět, jak na to. 

 

VYBÍRÁME PNEUMATIKY A RÁFKY

Ukázky pneumatik na motorku z našeho eshopu zde. 

Jak na výběr pneumatik?

1. V první řadě musíš omezit svůj výběr na typ motorky, kterou vlastníš. Je velký rozdíl mezi pneumatikami na

- silniční motorky,
- cestovní motorky,
- závodní motorky,
- terénní motorky
- nebo na ATV.

Liší se svou měkkostí nebo tvrdostí, směsí přísad apod. P

2. Po této selekci je třeba vybrat správnou a odpovídající velikost pneumatiky.

- Ta je uvedena v návodu k obsluze stroje.
- Každá motocyklová pneumatika je také na boku označena identifikátory, které určují šířku a výšku pneumatiky, velikost ráfku a další.
- Většina motorkářů si vystačí s těmito údaji, ale někdy mohou být rozhodující i čísla, co znázorňují např. index rychlosti a označení konstrukce.

3. Posledním kritérium výběru je oblíbená značka.

Až si vybereš nové pneumatiky, je ideální koupit si je na obě kola, protože díky tomu dosáhneš maximálních jízdních vlastností a odpovídající životnosti.

 

Jak na výběr ráfků?

Ráfky se většinou pořizují v případě, že dojde k jejich poškození. Nebo pokud se ti ty stávající nelíbí. Opět se musíš řídit velikostí, kterou doporučuje výrobce a pak už je jen na tobě, jaký máš vkus.

 

 

JAKÉ ZNAČKY PNEUMATIK A RÁFKŮ?

Ukázky pneumatik na motorku z našeho eshopu zde. 

1. Motocross a enduro

Pro motocross a enduro ti nabízíme na našem e-shopu pneumatiky zde a ráfky zde.

Crossové a enduro pneumatiky máme od značek Mitas nebo od MTZ. Zatímco Mitas je přední evropský výrobce pneumatik, firma MTZ je česká firma, která vyrábí kvalitní pneumatiky za dostupné ceny 

Ráfky na cross si můžeš vybrat mezi značkami Excel Z-wheel. 

2. ATV

Co se týče výběru pneumatik na tvou čtyřkolku, můžeš si vybrat mezi známými značkami jako MaxxisITP nebo Sun-F. Firma ITP  je jasným lídrem ve výrobě kvalitních dílů na všechny typy ATV. Širokou nabídku pneumatik a ráfků na ATV najdeš na našich stránkách zde.

3. Terénní

Značka Sun-F zase nabízí cenově dostupné a přitom výkonné terénní pneumatiky, které se testují na závodních tratích

 

JAK SE STARAT O PNEUMATIKY

1. Nejběžnější udržovací úkon je kontrola tlaku v pneumatikách. Tu bys měl provádět pravidelně. Hodnota tlaku je u každého motocyklu předepsaná a tou je třeba se řídit. Pokud budeš mít v pneumatice tlak příliš nízký nebo příliš vysoký, dojde ke zkrácení životnosti pneumatiky a ke zhoršení jízdních vlastností.

2. Také bys měl při každém přezouvání pneumatik zkontrolovat vyvážení kol a to buď odpovídající technikou, nebo v servisu.

3. Také se může stát, že dojde k proražení pneumatiky. V tomto případě ji nech odborně zaslepit, nebo dle velikosti a povahy poškození ji zcela vyměň.

4. Na opotřebení a dlouhověkost pneumatik má také vliv styl tvého ježdění.

5. Existují i přípravky na ošetření a čištění ráfků, ty najdeš také na našem e-shopu.

Ukázky pneumatik na motorku z našeho eshopu zde. 

!! Malý tip na závěr. Klikni na červeně zvýrazněná slova v textu a vyber si správné pneumatiky na svou motorku přímo v našem eshopu !!