Jak vybrat brzdové destičky na motorku

Jak vybrat brzdové destičky na motorku

 

Postarat se o brzdový systém by mělo být samozřejmostí každého správného motorkáře. Vhodným výběrem brzdových destiček předejdete fatálním následkům, které se můžou stát, když vám brzdy selžou. Nechte si od nás poradit, jak brzdové destičky vybrat.

 

Vybíráme brzdové destičky

Ukázky brzdových destiček na motorku z našeho eshopu zde.

Brzdové destičky se dělí na přední a zadní. Na jeden kus kotouče si musíte vždy pořídit jednu sadu destiček, takže pokud máte na kole kotouče dva, pořiďte si dvě sady destiček. U výběru brzdových destiček se obecně doporučuje pořídit si co nejkvalitnější destičky, které vám zaručí téměř 100% brzdný účinek, jako když byla vaše motorka nová. Samozřejmě musíte brát v potaz, že máte v pořádku i brzdové kotouče a celý brzdový systém. Pokud vybíráte neoriginální destičky, řiďte se kvalitou a zkušenostmi.

Jestliže jezdíte ostře ať už v terénu nebo na silnici, je nutné něco o brzdách vědět, konkrétně to, jaké směsi můžete na vaši motorku použít. Závodním jezdcům výrobci dodávají směsi přímo na míru, ale běžný uživatel musí vědět, jaké směsi jsou pro něj nejvhodnější.

 

Vybíráme směsi

 

Směsi se rozdělují podle toho, zda jsou určené do terénu, na běžné ježdění nebo na závodění. Na každý typ motocyklu se vyrábí více směsí, takže se pak už rozhodujete dle stylu vaší jízdy. Špatným výběrem můžete zapříčinit to, že vám stroj nebude bezpečně brzdit. Každá směs by měla být homologovaná a pravděpodobně bude obsahovat i popisek, na jaký styl jízdy je vhodná.

 

 

Jakou značku brzdových destiček?

Ukázky brzdových destiček na motorku z našeho eshopu zde.

Určitě se vám nevyplatí pořizovat co nejlevnější destičky od neznámých výrobců. Pokud vám na ceně hodně záleží, vybírejte cenově zlatý střed u vybraného výrobce. Na většinu motocyklů se používají značky Brembo DP Brakes. Brembo je nejprestižnější evropská značka ve výrobě brzdových kotoučů a destiček, stejně tak DP Brakeskteré jsou ideální náhradou za originální destičky a v jejich výrobě jsou rozhodně jedničkou. Oba výrobci prakticky nabízí brzdové destičky na každý motocykl, takže je jen na vás, jaká značka vám více vyhovuje, která je vám sympatičtější. Českým výrobcem brzdových destička je Goldfren, který se zaměřuje na výrobu sintrovaných destiček pro motorky, ATV a další. Hledání brzdových destiček na našem e-shopu je velmi snadné, můžete si je vybrat dle typu motorky na cross, enduro, silniční i ATV.

 

Výměna brzdových destiček

 

Někdy nemusíte ani postřehnout, že vám na motorce slábne brzdný účinek, proto je dobré si destičky pravidelně kontrolovat. Pokud si toho totiž nevšimnete včas, zvyšuje se pravděpodobnost, že vám brzdy začnou vadnout. Důležité je především sledovat stav obložení destiček, které nesmí klesnout pod tloušťku 1 mm. Dále se kontroluje stav hadic a napojení. Při každé výměně destiček je vhodné vyměnit i brzdovou kapalinu a také odvzdušnit brzdy. Doporučuje se to alespoň 2x do sezóny, což se týká i těch, co jezdí méně. Přesné návody, jak destičky správně vyměnit, najdete např. na stránkách výrobců nebo se můžete poradit u prodejce. Pokud si s výměnou i tak nevíte rady, doporučujeme přenechat výměnu brzdových destiček specializovanému servisu.

 

Ukázky brzdových destiček na motorku z našeho eshopu zde.

!! Malý tip na závěr. Klikni na červeně zvýrazněná slova v textu a vyber si správné brzdové destičky na tvou motorku přímo v našem eshopu !!