Jak vybrat boty na motorku

Jak vybrat obuv na motorku

 

Plánujete koupit nové boty na motorku? Výběr bot není radno podceňovat, proto to neponechejte náhodě a svůj výběr pečlivě zvažte. Správnou obuví se můžete vyhnout vážným potencionálním zdravotním komplikacím, ke kterým by mohlo dojít při pádu. Na co tedy při výběru obuvi na motorku nezapomenout?

 

Na co brát při výběru obuvi zřetel

Výběr obuvi na motorku je podobný jako při nákupu bot na běžné nošení. Je velmi důležité znát svou velikost a také účel, ke kterému boty kupujete. Rozdílné boty budete používat na silnici a jiné zase při jízdě na crossové dráze. Boty vám musí na noze perfektně sedět, aby vám v případě pádu nesklouzly z nohy a neměly by ani tlačit. Správná obuv na motocykl by měla především chránit kotníky a holeně, proto vybírejte boty, kde jsou tyto části vyztužené. Samozřejmé je taky zesílení v oblasti řazení, dále také na patě a špičce.

 

 

Podrážka by měla být protiskluzová. Je potřeba tedy klást důraz na bezpečnost, funkčnost a pohodlí. Je dobré také dopředu myslet na to, zda budete do nich používat speciální ponožky či využijete praktické botičky. Pak už je jen na vás, jakou značku a styl zbarvení bot vyberete. Nabídka je velmi pestrá. Boty na motorku byste určitě měli kupovat ve specializovaných obchodech, a proto jsme tu pro vás www.2hmoto.cz.

 

Co by měly mít MX boty na motorku

Ukázky motocross obuvi na motorku z našeho eshopu zde.

Cross boty jsou kvůli vytíženosti vyráběny odolnější, pevnější a tak, aby lépe seděly na noze. Z toho důvodu mají MX boty více přezek než třeba boty silniční a mají také pružnou manžetu, která funguje jako ochrana před bahnem a prachem. MX boty bývají vysoké, protože musí ochránit holenní část. Zapínání je řešeno formou přezek se speciálním systémem zavírání, které se přizpůsobují spolu s pohybem boty jezdce. To splňují boty i z levnější kategorie. Některé motokrosové boty mají vyjímatelnou vnitřní vložku nebo botičku, která je vhodná kvůli hygieně a snadnějšímu čištění boty. Jsou vyrobeny nejčastěji z kvalitní kůže a plastových, textilních, gumových, karbonových a dalších materiálů, které splňují nejpřísnější normy. Důležitý je i komfort uvnitř boty, proto většina produktů tlumí vibrace a zajišťuje pohodlí při chůzi. Všechny tyto důležité prvky v dnešní době splňují světoznámé značky, které vyrábí crossové boty a tyto boty naleznete v naší široké nabídce.

 

 

Mezi špičkové modely crossových bot se řadí MX boty zn.Fox racing. Díky použitým novým patentovaným technologiím v každé části boty. Boty od Fox jsou boty nové generace a byly nejvíce testovaným produktem v historii Fox. Dále v této kategorii vysoce kvalitních MX bot doporučujeme boty zn. Gaerne nebo Alpinestars. Detailní popisy jednotlivých značkových bot najdete na našich stránkách. Je jen na vás, jaká značka je vám sympatičtější ať už značkou samotnou, designem nebo funkcemi, které nabízí u svých bot navíc. Každopádně také myslete na to, že u MX bot platí, že když si připlatíte za botu z kvalitnějších materiálů, získáte tím delší životnost a to se vyplatí.

 

Co by měly mít silniční boty na motorku

Ukázky silniční obuvi na motorku z našeho eshopu zde.

Cestovní boty se vyrábí měkčí a pohodlnější než krosové. Jsou vhodné pro celodenní ježdění a poskytují požadovanou míru ochrany. Na dlouhé vzdálenosti doporučujeme třeba i nepromokavé boty. Boty na silniční motorku se nabízí v širokém spektru od velmi tvrdých supersportovních bot, přes měkké „turistické“, ve kterých se dá pohodlně chodit, až po cestovní botyPokud jezdíte v noci, je vhodné vybrat boty, které jsou opatřeny reflexními prvky. Silniční boty nemusí být vysoké, záleží na typu motorky, který vlastníte. Silniční boty jsou vyrobeny nejčastěji z kvalitní kůže a plastových, textilních, gumových, karbonových a dalších materiálů, které splňují nejpřísnější normy. Všechny tyto důležité prvky v dnešní době splňují světoznámé značky, které vyrábí silniční boty, a tyto boty naleznete v naší široké nabídce, a to značky FormaGearne, Sidi a TCX. Detailní popisy jednotlivých značkových bot najdete na našich stránkách. Je jen na vás, jaká značka je vám sympatičtější ať už značkou samotnou, designem nebo funkcemi, které nabízí u svých bot navíc.

 

 

U nás v nabídce také dámské, dětské, enduro, chopper boty a samozřejmě i boty pro volný čas a nejrůznější příslušenství ke všem typům bot.

 

Jak vybrat správnou velikost

 

Jak jsme již uvedli výše, správný výběr velikosti bot je pro bezpečnou jízdu klíčový. K dispozici máme velikostí tabulku pro muže i ženy, viz níže. Pokud si i přesto nejste jisti výběrem velikosti, raději do poznámky v objednávce připište velikost vaší nohy v cm (obkreslete svou nohu na papír a změřte ji krejčovským metrem od paty ke špičce palce). Po objednání zboží v našem e-shopu poté můžete zvolit nejen doručení zboží k vám domů přepravní službou, ale také máte možnost po domluvě s námi si boty vyzvednout na našem výdejním místě v Zaječově, kde si boty nejprve můžete vyzkoušet. K dispozici vám bude vyškolený personál, který vám zodpoví všechny otázky týkající se nejen velikosti bot, ale i vlastností, jejich použití nebo třeba způsobu ošetřování.

Ukázky obuvi na motorku z našeho eshopu zde.

 

!! Malý tip na závěr. Klikni na červeně zvýrazněná slova v textu a vyber si padnoucí obuv na motorku přímo v našem eshopu !!