BS-BATTERY: powersport baterie na motorky

BS-BATTERY se řadí k nějvětším světovým výrobcům baterií (nejen) na motorky. Mimo jiné i díky nabídce kompletních řad baterií pro širokou škálu aplikací. U nás tato značka patří mezi TOP a mnohy bývá naší první volbou. Pojď se s námi dozvědět víc o tomto výrobci a jeho produktech.

V základu můžeme nabídku BS-BATTERY rozdělit na baterie (akumulátory), nabíječky a powerboxy. Přičemž produkty BS-BATTERY splňují nejvyšší mezinárodní standardy, tedy mají certifikace ISO 9001, ISO 14001 a ISO/TS 16949. Olovněné baterie BS-BATTERY se vyznačují vyšším výkonem a delší životností a můžeš je vídat i na světových závodech, jako je MOTO-GP.

1. Na co jsou určené akumulátory BS-BATERRY?

- motocykly
- skútry
- ATV
- UTV
- vodní a sněžné skútry
- sekačky na trávu
- užitkové vozy

2. Jaké technologie baterií BS-BATTERY nabízí?

- LITHIUM
- SLA
- MF
- DRY
- MAX
- VRLA

Pojďme si trochu některé druhy baterií rozebrat.

Lithiové baterie jsou extrémně lehké a je pro ně potřeba speciální nabíječka. Mají velký startovací proud a také kontrolní tlačítko. Je potřeba je vybírat podle označení. 

Továrně aktivované SLA baterie patří mezi ty nejoblíbenější, protože jsou jednoduše 100% bezúdržbové a továrně aktivované. Je k nim potřeba nabíječka určená přímo na ně. Mají nejnižší poruchovost.

Bezúdržbové baterie oceňujeme nejvíce pro jejich skvělý poměr cena vs. výkon. Do provozu ji uvedeš nalitím roztoku dle návodu. Poté se z ní stává již bezúdržbová baterie

Konvenční kyselinové baterie se řadí mezi nejlevnější, a to z důvodu, že jde o nejnáročenější typ baterie na údržbu a zprovoznění. Šikulící mají evidentně výhodu.

Takže pokud máš možnosti, výběr je více méně jasný, že. 

3. jaké produkty BS-BATTERY najdeš na našem e-shopu?

- aktivované SLA akumulátory BS-BATTERY
- konvenční akumulátory BS-BATTERY
- aktivované SLA-MAX akumulátory BS-BATTERY
- konvenční akumulátory BS-BATTERY (vč. balení kyseliny)
- bezúdržbové MF akumulátory BS-BATTERY
- lithium batteries BS-BATTERY
- nabíječky baterií BS-BATTERY
- power box BS-BATTERY

Nezapomeň si ale nejdříve vyfiltrovat svoji motorku. A co se nabíječek týká, vybírej je podle druhu baterie, který vlastníš. 

4. jak si vybrat správnou baterii?

Pro začátek bys měl vědět, že průměrná životnost baterií je do 5 let. Pokud se ale o akumulátor dobře staráš, vydrží ti mnohem déle. Naopak pokud to flákáš, tak jeho životnost zkrátíš. A to pak škoda peněz. Přesný návod, jak baterii udržovat, najdeš v naší poradně pod tímto odkazem.

Před výběrem akumulátoru si nejdříve musíš vyfiltrovat svoji motorku, aby ti vyjely pouze baterie, které na tvůj stroj pasují. Samozřejmě se ale drž i doporučení výrobce mašiny. Jelikož je v ní docela omezený prostor, většinou se ti do ní vejde jen určitý typ baterie. Někdy dokonce ani nemáš možnost si značku vybrat. Ale pokud ti tam pasuje BS-BATTERY, máš vyhráno. 

A pak už je jen na tobě, jestli upřednostníš koupi kvalitní dražší baterie, která je už aktivovaná. Nebo jestli chceš šetřit na váze či nemáš problém s umístěním nebo naopak musíš mít baterii v nestandardní poloze (což bývá u některý SLA, gelovcých či lithiových).

A malá kouzelná formulka na závěr. Pokud si s výběrem stejně nevíš rady, tak jistě víš něco jiného. A to, že jsme tu pro tebe. Takže v tomto případě se na nás neváhej obrátit, rádi ti poradíme. Jen si dopředu připrav veškeré nezbytné informace o tvojí motorce, jako je třeba rok výroby, model a VIN. 

Mrkni taky na stránky výrobce: www.bs-battery.com. 

Další zajímavosti najdeš i na youtube kanále BS-BATTERY.