SHAD: komfortní sedla a cestovní kufry

Španělská firma SHAD se řadí mezi TOP výrobce na trhu se špičkovými sedly a kufry na motocykly. Sama si je navrhuje, inovuje i vyrábí. A co je skvělé, jejich produkty jsou kompatibilní s většinou známých značek motorek. V následujícím článku ti přiblížíme produkty našeho oblíbeného výrobce blíže a věříme, že si ho zamiluješ stejně jako my. 

1. Sedla Shad - komfort pro tvůj zadek

Možná si říkáš, k čemu jiné sedadlo, když to tvoje origo je fajn. Se sedlem Shad posuneš svůj zadek na vyšší úroveň, nebo teda minimálně pohodlí při jízdě. Jaká sedla najdeš v naší nabídce?

a) KOMFORTNÍ SEDLA SHAD

U jednotlivých sedel mrkni na přiložené fotky. V nich najdeš, z jakých materiálů se sedla skládají. Uvidíš, že jde o špičkovou práci. Jako demonstraci toho, že nekecáme, koukni na obrázek, jak se tvoje prdel rovnovměrně na sedle rozloží. Mimo jiné v přiložených souborech máme katalogy se všemi sedly, kde přehledně uvidíš celý výběr a snáz ti něco padne do oka.


b) OPĚRKY SHAD

Tady dej bacha. Opěrky a montážní sady na opěrky se prodávají buď společně nebo zvlášť. Proto se nezapomeň podívat, jestli si k příslušné opěrce nemusíš pořídit i montážní sadu. Třeba tahle opěrka je i včetně montážní sady.


c) VYHŘÍVANÁ SEDLA SHAD

No tak tohle je obzvlášť luxus, který si zamiluješ na první sednutí. V chladnějším počasí pocítíš především blaženost. A když si k tomu pořídíš ještě vyhřívané rukojeti, tak z motorky slezeš maximálně až když napadne sníh. Vyhřívaná sedla Shad jsou dodávána včetně systému vyhřívání, takže koupíš komplet sedlo i s tímto systémem.

2. Kufry a zavazdla Shad - proč troškařit při balení

Se zavazadly Shad tě balení začne bavit. Nemyslíme teď balení holek, ale kdo ví, co všechno Shad dokáže.

a) KUFRY SHAD A KRYTY NA NĚ

Nadstandardní zpracování, praktičnost a moderní design. Tím se vyznačují kufry Shad. Pokud jezdíš dálky a motorka tě vozí na dovču i do cizích krajin, bez kufrů se jednoduše neobejdeš. Jaké kufry a brašny Shad u nás najdeš?

- boční hliníkové kufry Shad
- boční kufry Shad
- horní hliníkové kufry Shad
- vrchní kufry Shad
- kufry s barevnými kryty Shad
- kufry pro čtyřkolky Shad

A k tomu ještě samozřejmě náhradní díly Shad a stojany Shad. Jaký typ kufru si vybereš je jen na tobě, ovšem v první řadě záleží, jaká montážní sada na tvůj stroj pasuje. O tom se dozvíš níže v c) montážní sady Shad.

b) TAŠKY NA NÁDRŽE SHAD

Výhodou některých těchto tašek je, že je můžeš hodit na záda i jako batoh, takže sebou nemusíš tahat další bagáž. Jiné jsou zas menší než kufry, takže se ti hodí na menší cestování, když s sebou potřebuješ mít jen základní věci. Další si místo za sebe dáš třeba na nádrž nebo z jejího boku. Výběr tašek Shad je opravdu veliký. V této kategorii ti u nás nabízíme tyto druhy:

- ATV tašky Shad,
- voděodolné tašky Shad (vč. nových řad),
- soft tašky Shad,
- sr cafe racer brašny Shad,
- vyztužené tašky Shad,
- tašky na nádrž s PIN systémem Shad.

c) MONTÁŽNÍ SADY SHAD

Montážní sada je podstatná při výběru kufru. Pokud nechceš svoji motorku předělávat, v první řadě si musíš nejdříve vybrat montážní sadu, která bude na tvoji mašinu pasovat. Důvodem je i to, že ne všechny kufry pasují na všechny montážní sady. Takže kdyby sis vybral nejprve kufr, mohlo by se stát, že montážní sada k němu na tvou mašinu nepůjde. Na montážní sadu teprve připojuješ kufr. Montážních sad je hned několik druhů, v naší nabídce najdeš tyto kategorie:

- 3P systém Shad (3P znamená tříbodové uchycení),
- 4P systém Shad (4P znamená čtyřbodové uchycení, ještě více bezpečné),
- PIN systém Shad (pro snadné připevnění tašky k nádrží motorky, místo šroubů jsou diskrétní piny),
- horní monážní sada Shad,
- boční montážní sada Shad,
- podpěry pro boční brašny Shad,
- držáky sport rack Shad,
- podpěry pro boční brašny SR Cafe Racer Shad.

Jak si na našem e-shopu vybereš správnou montážní sadu? Jednoduše. Do filtru si zadej svoji mašinu, jdi na Náhradní díly a vyber kategorii Zavazadla. Tam už snadno najdeš všechny podkategorie, o kterých se ti zmiňujeme v tomto článku, včetně montážních sad Shad. Díky tomu, že máš svůj stroj vyfiltrovaný, vyjedou ti montážní sady přímo pro tebe.

d) PŘÍSLUŠENSTVÍ KE KUFRŮM SHAD 

V této kategorii si pořídíš kryty ke kufrům Shad a opěrky na ně.

f) JAK SI VYBRAT KUFR SHAD NA MOTORKU?

Aby sis vybral správně, zajímají tě tyto věci.

- Na jaký účel chceš kufr používat. 

Odpověz si na otázky, jak velkou bagáž chceš vozit. Chceš mít jen kam uložit helmu? A nebo cestuješ ve dvou... Od toho všeho se odvíjí, co si vybereš.

- Jaký materiál a typ úložného prostoru ti bude nejvíce vyhovovat.

Shad má, co se materiálu týká, celkem velký výběr. Od hadrových brašem, přes plastové boxy až po hliníkové kufry. Je to o stylu, je to odolnosti. Hliníkové kufry jsou samozřejmě nejodolnější. 

Jak si správně vybrat kufr na motorku se detailněji dozvíš v našem návodu, který jsme ti sepsali do článku v naší poradně. Pro více info začni číst tady

3. Interkomy Shad 

Interkomy jsou chytrá Handsfree, které snadno připojíš ke svému telefonu. Můžeš si díky nim pouštět hudbu nebo poslouchat paní navigaci, když nevíš, kam tě kola táhnou. Tyhle chytré věcičky se hodí vždycky. Ale co se hudby týká, mysli hlavně na bezpečnost.  

4. Trošku z historie značky SHAD

No a abychom to tak trošku uzavřeli, tady máš něco málo o historii této peckovní značky. Svoje místo na trhu má španělský SHAD už 40 let. Kufrům a sedlům se věnuje něco málo přes 20 let. Výrobce SHAD spadá pod společnost NADSL a svou prodejní sítí pokrývá z centra Španělska celou Evropu, Ameriku, ale vlastně i zbytek světa. Není žádným překvapením, že se SHAD může pyšnit několika cenami, které za své produkty získali. 

A s jakými mašinami je sortiment SHAD kompatibilní? Samozřejmě s těmi nejznámější. Honda, Suzuki, Yamaha, Triumh, BMW, Gas Gas a s dalšími. 

Na webu výrobce se dozvíš ještě víc. A určitě omrkni i SHAD youtube kanál.