Servis a prodej tlumičů na motorky a čtyřkolky

Servis a prodej tlumičů na motorky a čtyřkolky

Myslíš si, že výběr tlumičů zvládneš levou zadní? Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. I při výběru tlumičů existují jistá pravidla. Když se jimi nebudeš řídit, budeš z vlastností vybraných tlumičů zklamaný. Proto se ti vždy snažíme navrhnout ideální podvozek přímo pro tvůj styl jízdy. Ne každý tlumič je totiž na tvoje ježdění a motorku vhodný. Jak to? Pojďme se tomu společně podívat na kloub. 

 

Jak se dělí tlumiče na motorky a čtyřkolky?

Tlumiče se v základů rozdělují na dva tábory. Laick řečeno na 

- HOBBY (běžnou jízdu) a 
- RACING (závodní tlumiče). 

Říkáš si, že je to snadné? No tak to si ještě počkej. Každý z nás by chtěl být závoďákem. Kdo by nechtěl, že. A tak si mnozí z nás na svou motorku pořídí tlumiče závodní. Čemu by to vadilo. Jenže tady je ten kámen úrazu. Už v začátku je potřeba si uvědomit, jaký styl jízdy upřednostňuješ a co vlastně od svojí mašiny čekáš. 

 

Jak vybrat tlumiče na motorku?

Proč ti nebudou tlumiče fungovat, když jezdíš hobby a vezmeš si závodní tlumiče? Důvod je jednoduchý. Díky větší rychlosti dochází u závodních tlumičů k většímu zatížení, takže ve finále tlumič funguje tak, jak má. Když ale svojí lážo plážo jízdou, v porovnání se závodními jezdci, pojedeš na závodních tlumičích, pro tvoji jízdu vhodné nebudou a motorka ti bude připadat tvrdá

Pro cca 90 % jezdů je potřeba zvolit tlumiče typu HOBBY, tedy ne pro závodní účely. 

No jo, ale co když máš silniční motorku, se kterou jezdíš okruhy? Zde do rychlosti vstupuje další okolnost, kterou musíš brát v potaz - terén. Máme tu okruhy na "placatém" terénu, ale i okruhy s velkým stoupáním a naopak. Jaká bude tvoje jízda opět záleží na dobře zvoleném tlumiči. Je totiž velký rozdíl když z 250 km/h brzdíš z kopce, na rovině nebo do kopce. V silničních motorkách v rámci okruhů je tedy ještě potřeba zvolit tlumiče (nebo jejich nastavení) vzhledem k samotnému převýšení okruhu. Kapišto?

A to není všechno! Při výběru tlumičů musíme znát tvoji váhu S a BEZ výstroje. To, jak tlumiče zatížíš svou váhou, patří totiž také mezi zásadní parametry výběrů, a to zejména kvůli pružinám. Koho by to napadlo, co?

Takže si to shrňme. Věcí na zvážení je relativně hodně. Základní parametry, které potřebujeme vědět, abychom ti pomohli vybrat dokonalý podvozek tobě na míru, jsou:

- Kde budeš jezdit?

- Jaký máš styl jízdy?

- Jakou máš váhu bez i včetně výstroje. 

- Značka a model motorky.

- Objem motorky.

- Rok výroby motorky.

- A když pošleš i VIN, tak bod pro tebe. 

 

Navržení podvozku na míru a servis

Jak vidíš, výběr podvozku není prdel. A pokud ti fakt záleží na dokonalém zážitku z jízdy, nech si navrhnout ideální podvozek sobě a svojí mašině na míru. My ti s tím pomůžeme. Stačí nám poslat výše uvedené údaje na [email protected] a zbytek nech na nás. 

Mimo jiné tlumiče/podvozek nejen prodáváme, ale i servisujeme. Jak to funguje? Taky nám dodej informace, které výše uvádíme, na e-mail [email protected] a poté si dohodneme osobní schůzku, na které se následně o tvůj stroj postaráme. Cena této služby je individiuální a dozvíš se jí dopředu

 

Jakou značku tlumičů na motorku a čtyřkolku?

Prodáváme a servisujeme tlumiče značek K-tech, YSS a FOX. Vybereš si ale u nás i tlumiče od výrobců Bitubo, Hyperpro a Ohlins. Tady hledej zadní tlumiče. Čemu dáš přednost je jen na tobě, z žádnou z nich rozhodně chybu neuděláš.