Nakupuj podle motorky

Vyplň prosím všechny parametry stroje
Öhlins

Öhlins

   Öhlins Racing je součástí sportovního průmyslu více jak 30 let. Kenth Ohlin byl motokrosový jezdec, který sám neměl na to, aby dosáhl prestižních titulů. Proto v tom začal pomáhat ostatním. Ještě před zahájením společnosti Öhlins v roce 1976 se dal na výstavbu výfukových potrubí, motorů a tlumičů. Když začal se svou firmou, byl také prodejcem motocyklů a mopedů. Když se společnost stala příliš diverzifikovanou, byl na počátku osmdesátých let Kenth nucen zvolit směr. Vybral si především tlumiče.

 

   Tlumiče Öhlins byly představeny poprvé na světovém šampionátu kol v roce 1978. Na kole je měl jezdec Gennadij Moiseev, též je ocenil mistr světa Hakan Carlqvist, který byl dokonce dříve. Kenthovým soupeřem. Kenth Ohlin učinil rozhodnutí, kterým se firma řídí docnes. Jezdci, kteří chtěli pomoci, si musí platit náhradní dily a servis. Sponozorování by totiž neklapalo. V tomhle směru se Öhlins liší od svých konkurentů. Proto se i stávalo, že ho někteří jezdci opustili, ale nakonec se do dvou měsíců vrátili. 

 

   Dalším důležitým obdobím pro Öhlins byl, když sevKenth rozhodl prodat 50 procent Yamaze v roce 1987. Do té doby byly Öhlins spojeny s motokrosem, ale v roce vyhrál Eddie Lawson v silničních závodech na Yamaze s tlumiči Öhlins.

 

   Aby bylo možné pokračovat ve vedoucím postavení na trhu, Öhlins investuje ročně kolem 16 procent obratu do vývoje nových produktů. V prosinci 2007 se Kenth Ohlin rozhodl odkoupit většinový podíl společnosti a dnes jen 5% zůstává v rukou Yamaha.

 

Odkaz na výrobce: www.ohlins.com

Zobrazit filtr
Zrušit všechny filtry
64 produktů
Filtr: Všechny V akci Novinky Nejprodávanější
Řazení: Top Od nejdražšího Od nejlevnějšího Abecedně
Máte dotaz či hledáte jiný produkt nebo není dostupný? Dejte nám vědět