Jak vybrat seniorský vozík SELVO? 

Jak vybrat seniorský vozík SELVO

 

Seniorské vozíky se dělají v několika možných variantách. Jak si vybrat ten správný ? 

 

Základní rozdělení je podle modelů a to na 3500, 31000, 41000 a 4800. Zde je jednoduché označení, a to když název začíná číslem 3 je to tříkolka, a pokud je v názvu číslo 4, jedná se o čtyřkolové seniorské vozítko. Následně číslo 500, 800, 1000 označuje sílu motoru. Tedy 500 je nejslabší motor z nabídky strojů SELVO a 1000 je naopak nejsilnější motor. Takto jednoduše se člení stroje SELVO

 

 

Můžeme tedy říci, že tříkolky jsou pro nejaktivnější seniory a následující modely 41000, kde čtyři kola hodně pomáhají stabilitě celého stroje, jsou vhodnější pro méně pohyblivé osoby. V naší nabídce máme dále také vozík 4800, který je zároven i oficiálním invalidním vozíkem. S tímto elektrickým pomocníkem můžete i do obchodu, dá se ovládat jednou rukou a má i otočné sedlo. 

Poslední kritériem, když už víte, jestli chcete slabší nebo silnější motor a zda preferujete tří nebo čtyř kolový stroj, je věc nejdůležitější a tou je baterie. V základním provedení je vždy obyčejná baterka, ke které je potřeba dokoupit balancer. Co to je balancer? Balancer je krabička, která vyrovnává stav hladiny v bateriích. Jelikož baterek je ve strojích od dvou po šest kusů a jsou zapojené v serii, je potřeba, aby se rovnoměrně nabíjely. Když si člověk připlatí, dělají se do seniorských vozíků SELVO i lepší baterie, které mají 2,5x větší životnost. Zde je ale opět potřeba použít balancer. Jako vrcholný model je Lithiová baterie. Ta je sice nejdražší, ale její výhoda spočívá v tom, že nepotřebujete balancer. Životnost takovéto baterie je 10x delší oproti běžným bateriím. Výhodou je také to, že baterii si můžete vzít například v zimě domů, nebo jestli máte stroj v paneláku v kočárkárně,je to asi nejideálnější volba, jak nabíjení v klidu doma a i jako zabezpečení stroje. Bez baterky nikdo neodjede ;). 

 

 

V tomto článku jsme se Vám snažili v krátkosti popsat rozdíly v seniorských vozících. Pro bližší infomace jsme pro Vás ale na telefonu každý den. Popřípadě se můžete více o jednotlivých strojích dozvědět kliknutím na zvýrazněný text níže. 

 

PRO ZOBRAZENÍ KATALOGU STROJŮ SELVO STAČÍ KLIKNOUT ZDE