Jak vybrat plachtu na motorku

Jak vybrat plachtu na motorku

Někdo si řekne zbytečnost, ale plachta je v péči o motorku pomocníkem k nezaplacení. Poškrábaný lak kvůli počasí nebo nešikovnosti v garáži prostě nechceš. A navíc ani tolik nestojí. Pojďme se mrknout, jak si plachtu na svojí mašinu vybrat. 

 

Jak se dělí plachty?

Nehledej v tom nic složitého. Plachtu si vybíráš jednoduše podle typu stroje a podle užití

Podle typu stroje u nás najdeš

- plachty na motorku
- plachty na skútr
- plachty na ATV/čtyřkolku

Když vybíráš podle typu užití, tak je to 

- interiérová,
- exteriérová
- a univerzální.

Jestli tedy nemáš mašinu garážovanou, pořiď jí plachtu určenou ven. Ochrání ti ji před nezmary počasí. Bude se ti taky hodit na cestách. V tom případě i koukej, z jakého materiálu plachta je, aby byla dobře skladná a mohls ji vozit s sebou. Exteriérové plachty mívají ochranu proti UV záření a jsou nepromokavé. Takže win win. 

V garáži ti zase stačí plachta, která ti mašinu ochrání před prachem nebo tvým kutilstvím. Je super i na zazimování. Věř, že ti motorka na jaře poděkuje. A ty sám sobě taky, že ji nebudeš muset tolik leštit. 

Spousta plachet je univerzálních a můžeš je využít jak venku, tak vevnitř. To se vždy dozvíš v popisu produktu.

 

Jak si u nás plachtu na motorku vybrat?

V první řadě si na našem e-shopu zadej do filtru svůj typ stroje a v kategorii Příslušenství - Plachty na motocykly a ATV ti vyjedou plachty, které pasují na ten tvůj.

Také se můžeš řídit rozměry. U většiny plachet máme rozměry uvedené. Ideální je to zkombinovat, tedy zadat si mašinu do filtru a pak si ještě rozměry překontrolovat. 

 

A co značka?

Značek máme v nabídce více. Mezi ty oblíbenější patří Oxford. Důležité je koukat nejdříve na parametry a k jakému užitku plachtu potřebuješ, a pak už je jen na tobě, jestli ti stačí levnější varianta nebo chceš jistou kvalitu. 

Pokud si s výběrem nevíš rady, neváhej se na nás obrátit.