Jak vybrat kufr na motorku nebo čtyřkolku

Jak vybrat kufr na motorku nebo čtyřkolku

 

I při výběru kufru na motorku nebo čtyřkolku se musíš zamyslet, jaký by pro tvoje potřeby byl ten nejvhodnější a hlavně, aby ti na tvoji mašinu pasoval. Od toho se pak už dál odvíjí další parametry, na které budeš při vybírání koukat. My ti tento výběr usnadníme v následujícím článku. 

 

JAKÝ JE ÚČEL KUFRU NA MOTOCYKL?

V první řadě je důležité se uvědomit, na co kufr vlastně potřebuješ. Podle toho se odvíjí minimálně velikost jeho úložného prostoru

1. Chceš cestovat? Kam? Jak velkou bagáž s sebou chceš vozit?
2. Nebo ti jde jen o to mít kam uklidit svou helmu?
3. Cestuješ ve dvou? Tak to budeš nejspíš potřebovat schovat helmy dvě. 

 

JAKÝ MATERIÁL KUFRU A TYP ÚLOŽNÉHO PROSTORU?

Dalšá otázka se týká kvalitiy kufru, s čímž se pojí i částka, kterou jsi ochotný do nového kufru investovat. Jakmile máš ujasněné primární využití kufru a výši investice, můžeš začít vybírat konkrétní typ úložného prostoru, který na tvou mašinu sedne jako ulitý. 

Existují různé materiály, ze keterých jsou kufry na motorky a čtyřkolky vyráběny.

- Od hadrových bočních brašen
- přes plastové boxy
- až po odolné horní nebo boční hliníkové kufry, které už přežijí i nějaký ten pád a divočinu. 

 

JAKOU ZNAČKU KUFRU?

My nabízíme a prodáváme dvě renomované a kvalitní značky kufrů na motorky a čtyřkolky, což jsou SHAD KAPPA. Popřípadě dokážeme sehnat i značku GIVI

Ve všech případech se jedná o známe a spolehlivé evropské značky s výrobou převážně v Evropě. U některých levnějších modelů však může být místem výroby Čína, jak už to u všeho bývá. Na kvalitu nabízeného zboží to však vliv nemá, jelikož si to jednotliví výrobci vždy ohlídají

 

VÝBĚR KUFRU PODLE MONTÁŽNÍ SADY

Pokud nechceš více či méně předělávat svoji mašinu, musíš kufr vybírat vždy obráceně. Zní to divně? Neboj, není to nic složitého. 

Znamená to, že nejdůležitější je pro tebe montážní sada uzpůsobená přímo pro tvoji motorku nebo čtyřkolku. Z jakého důvodu? Je to proto, že ne všechny kufry pasují k montážní sadě pro tvou motorku nebo ATV a plotna kufru by se pak musela nějak upravit. Což samozřejmě není žádný problém, ale nebylo by to bez práce. 

Montážná sadu potřebuješ k tomu, abys ji nainstaloval na svou motorku a k té následně připojil kufr s plotnou (plotna je součástí kufru). Jestli máme montážní sadu přímo pro tvoji mašinu u nás na e-shopu zjistíš velice rychle a jednoduše. 

 

JAK U NÁS NA E-SHOPU VYHLEDAT MONTÁŽNÍ SADU NA KUFR?

1. Do vyhledávání si zadáš:

- značku své motorky, 
- objem, 
- model
- a rok výroby. 

2. Pokud jsi to udělal správně, tak na tebe vyskočí stovky dílů na tvoji motorku, mezi kterými si vyhledáš montážní sadu v sekci zavazadla

3. Podle typu kufru, který chceš, jsou montážní sady různě označeny. Například jestli chceš horní kufr, montážní sada je označená jako TOPCASE nebo TOPMASTER

4. Pokud máš již správnou montážní sadu pasující na tvou motorku nebo ATV vybranou, můžeš se podívat do kategorie kufrů, kde doporučujeme kufry od různých výrobců, které k dané motorce pasují.

5. Kdyby se náhodou stalo, že bys měl úplně novou motorku, kterou my ještě nemáme na stránkách vloženou a nenajdeš ji tam, pak můžeš využít stránky výrobců:

- http://www.shad.es/es/shad-wordl/productos/fijaciones/c12/
https://www.kappamoto.com
http://configuratore.kappamoto.com/scegli.php?marca=HONDA

Na výše uvedených odkazech si můžeš na konfigurátoru zobrazit nejaktuálnější montážní sady, kufry a další bagáž, které jsou pro tvou motorku dostupné a pak si je vyhledáš u nás na e-shopu. Pokud s tím bojuješ, neváhej se ozvat, poradíme ti. 

 

KDYŽ CHCEŠ MONTÁŽNÍ SADU NA BOČNÍ KUFR

Pokud si chceš pořídit boční kufry na motorku nebo čtyřkolku, postup je stejný. 

- Opět je nejideálnějším řešením se podívat, jaká montážní sada se vyrábí pro tvou motorku
- a na základě toho si zvolíš konkrétní možnost z nabídky bočních kufrů nebo brašen. 

 

POZOR NA RŮZNÝ TYP SYSTÉMŮ MONTÁŽNÍCH SAD 

Existuje totiž několik možností. 

1. Patentovaný 3P systém SHAD, který je takřka neznatelný na tvé motorce a neubírá jí na kráse ani v případě sundání kufrů
2. Dále třeba 4P systém montážní sada, keterá je určená pro hliníkové kufry
3. Nebo SIDE master, což je boční montážní sada tak, jak ji známe, s obdélníkovou podporou kufrů. 

Na top prodávané motorky může výrobce nabízet i více montážních sad pro různé typy kufrů. 

Zde ale pozor na záměnu montážních sad! Když objednáš 3P systém montážní sadu a kufr na 4P systém, tak je jasné, že ti to nebude pasovat. 

 

DOPLŇKY KE KUFRŮM 

Když sis vybral montážní sadu pro svou mašinu, tak můžeš přejít k samostatnému vybírání kufrů a boxů. Ke kufrům, boxům a brašnám pak můžeš dokoupit i další doplňky a příslušenství. Například:

opěrky ke kufru, 
- přídavná brzdová světla
zahrádku na horní kufr, kam můžeš přidat další bagáž, jako je spacák nebo stan. 
- Kromě těchto praktických doplňků však můžeš pořídit i nejrůznější estetické, kterými jsou třeba barevné kryty

A to je k výběru toho správného kufru na motorku nebo čtyřkolku všechno. Není to nakonec až taková věda, že?

Pokud si ale přesto nebudeš vědět rady a nebude ti cokoli ohledně výběru zavazadla na tvou mašinu jasné, neváhej se na nás obrátit. Telefonicky, písmně nebo třeba osobně. Rádi ti poradíme!

!! Malý tip na závěr. Klikni na červeně zvýrazněná slova v textu a vyber si kufr na svou motorku přímo v našem eshopu !!