Jak vybrat kufr na motorku nebo čtyřkolku

Jak vybrat kufr na motorku nebo čtyřkolku

 

V první řadě, když vybíráš kufr na motorku nebo čtyřkolku, je důležité si uvědomit, na co ho vlastně potřebuješ a ujasnit si pár základních otázek, které ti vybírání toho pravého kufru na motorku nebo čtyřkolku určitě usnadní. 

Takže ..... Chci cestovat? Kam? Jak velkou bagáž s sebou chci vozit? 

Nebo mi jde jen o to mít kam uklidit svou helmu před nenechavci například na venkovním stání u práce? Často cestujeme ve dvou, a tak budu nejspíš potřebovat schovat dvě helmy? 

Další otázka se pak týká samozřejmě kvality kufru, s čímž se pojí i částka, kterou jsi ochoten do nového kufru investovat. 

Pokud máš tyto základní otázky zodpovězeny a tím pádem ujasněno primární využití kufrů, můžeš začít vybírat konkrétní typ úložného prostoru, který na tvou mašinu sedne jako ulitý. 

Existují různé typy materiálů, ze kterých jsou kufry na motorky a čtyřkolky vyráběny. Od hadrových bočních brašen, přes plastové boxy až po odolné hliníkové kufry, které přežijí i nějaký ten pád a divočinu. 

My, 2HMOTO, s.r.o., konkrétně nabízíme a prodáváme dvě hodně renomované a kvalitní značky kufrů na motorky a čtyřkolky, což jsou SHAD a KAPPA. Popřípadě dokážeme sehnat i značku GIVI. Ve všech případech se jedná o známé a spolehlivé evropské značky s výrobou převážně v Evropě. U některých levnějších modelů však může být místem výroby Čína, ale to je asi tak jako u všeho. Na kvalitu nabízeného zboží to však nemá vliv, jelikož si to jednotliví výrobci značky vždy ohlídají.

Pokud nechceš více či méně předělávat svoji mašinu, tak musíš začít kufr vybírat vždy obráceně. To znamená, že nejdůležitější je pro tebe montážní sada uzpůsobená přímo pro tvoji motorku nebo čtyřkolku. Zajímá tě z jakého důvodu? Je to proto, že ne všechny kufry pasují k montážní sadě pro tvou motorku nebo čtyřkolku a plotna kufru by se pak musela nějak upravit. Což by pro většinu lidí samozřejmě nebyl žádný problém, ale nebylo by to bez práce. 

To jestli máme montážní sadu přímo pro tvoji mašinu, u nás na eshopu zjistíš velice rychle a jednoduše. Prostě si do vyhledávání zadáš značku tvé motorky, objem, model a rok výroby. Pokud jsi to udělal správně, tak na tebe vyskočí stovky dílů na tvou motorku, mezi kterými si vyhledáš montážní sadu v sekci zavazadla. Podle typu kufru, který chceš, jsou montážní sady různě označeny. To znamená, jestli chceš horní kufr, montážní sada je označena jako TOPCASE nebo TOPMASTER. Vybranou montážní sadu potřebuješ k tomu, aby si jí nainstaloval na tvojí motorku a k té následně připojil kufr s plotnou (plotna je součástí kufru). 

Pokud máš již tu správnou montážní sadu pasující na tvou motorku nebo čtyřkolku vybranou, pak sem můžeš podívat do kategorie kufrů, kde doporučujeme kufry od různých výrobců, které k dané motorce pasují. 

Kdyby se náhodou stalo, že bys měl nějakou úplně novou motorku, kterou my ještě nemáme na stránkách zanešenou a nenajdeš ji tam, pak můžeš využít stránky výrobců: 

http://www.shad.es/es/shad-wordl/productos/fijaciones/c12/

nebo 

https://www.kappamoto.com

či 

http://configuratore.kappamoto.com/scegli.php?marca=HONDA

Na výše uvedených odkazech si můžeš na konfigurátoru zobrazit nejaktuálnější montážní sady, kufry a další bagáž, která je pro tvou motorku dostupná. 

 

Tak to bychom měli!

 

Pokud chceš pořídit například boční kufry na motorku nebo čtyřkolku, je postup stejný. Opět je nejideálnějším řešením podívat se, jaká montážní sada se vyrábí pro tvou motorku a na základě toho si zvolíš konkrétní možnost bočních kufrů nebo brašen. Existuje několik možností. Patentovaný 3P systém SHAD, který je takřka neznatelný na tvé motorce a neubírá ji na kráse ani v případě sundání kufrů. Dále třeba 4P systém montážní sada, která je určená pro hliníkové kufry anebo SIDE master, což je boční montážní sada tak, jak jí známe, s obdélníkovou podporou kufrů. 

Na top prodávané motorky může výrobce nabízet klidně i více montážních sad pro různé typy kufrů. Zde ale pozor na záměnu montážních sad! Když objednáš 3P systém montážní sadu a kufr na 4P systém, tak je jasné, že ti to nebude pasovat.  

Až když sis vybral montážní sadu přímo pro tvou mašinu, tak můžeš přejít k samotnému vybírání kufrů a boxů.

Ke kufrům, boxům a brašnám pak můžeš dokoupit i další doplnky. Například opěrky ke kufru, přídavná brzdová světla nebo třeba zahrádku na horní kufr, kam můžeš přidat další bagáž, jako je spacák nebo stan. Kromě těchto praktických doplnků však můžeš pořídit i nejrůznější estetické, kterými jsou třeba barevné kryty. 

 

A to je asi k výběru toho správného kufru na motorku nebo čtyřkolku všechno. Není to nakonec až taková věda, což? Pokud si ale přesto nebudeš vědět rady a nebude ti cokoliv ohledně výběru zavazadla na tvou mašinu jasné, tak se na nás neváhej obrátit. At' už telefonicky, písemně či osobně. Rádi ti poradíme!