ATV ARCTIC CAT ALTERRA 450 EFT T3B modrá

ATV ARCTIC CAT ALTERRA 450 EFT T3B modrá

ATV ARCTIC CAT ALTERRA 450 EFT T3B modrá

Arctic Cat Alterra 450 je hbitější, lehčí a všestrannější než konkurence; skvělá na výlety i neúnavný dříč. Všechno od automatické převodovky Duramatic a přepínatelného pohonu 2WD / 4WD až po nové kompozitní nosiče SpeedRack2 vám poskytne kopec zábavy i vysokou pracovní morálku; Alterra je dosud nejkomplexnější kombinací dokonalého odpružení, špičkové ovladatelnosti, úchvatného designu a vysoké funkčnosti. S výkonným kapalinou chlazeným motorem a zcela novým vylepšeným podvozkem předstihuje Alterra 450 konkurenci ve všech směrech, od výkonu přes jízdní vlastnosti až po užitnou hodnotu a dlouhodobou spolehlivost.

Kód produktu: 2H112557
EAN: 8595155005038
Cena s DPH 175 990 Kč
Cena bez DPH 145 446 Kč
Dostupnost Na dotaz

!! T3B = čtyřkolka na žlutých číslech (pracovní stroj) !!

 

Motor

Typ motoru: čtyřdobý jednoválec SOHC, 4 ventily, EFI
Objem: 443 ccm
Vrtání x zdvih: 89 x 71,2 mm
Zapalování: CDI
Chlazení: kapalinové + elektrický ventilátor

Hnací systém

Pohon: 2x4 / 4x4, elektricky přepínatelný
Převodovka: automatická CVT, L/H/N/R, brzdění motorem
Koncový převod: kardanem

Podvozek

Zavěšení přední: nezávislé, dvojitá A-ramena
Zavěšení zadní: nezávislé, dvojitá A-ramena
Pérování přední: Ride-in, hydraulické tlumiče, nastavitelné předpětí pružin
Pérování zadní: Ride-in, hydraulické tlumiče, nastavitelné předpětí pružin
Brzdy přední: 2x hydraulická kotoučová
Brzdy zadní: 1x hydraulická kotoučová
Pneu přední: 24 x 8 -12, Kenda Pathfinder
Pneu zadní: 24 x 10-12, Kenda Pathfinder

Rozměry a hmotnosti

Celková délka: 2130 mm
Celková šířka: 1130 mm
Celková výška: 1190 mm
Světlá výška: 254 mm
Rozvor: 1217 mm
Hmotnost bez náplní: 286 kg
Palivová nádrž: 15 litrů

Ostatní vlastnosti

Přední nosič: kompozitní nosič SpeedRack 2 s protiskluzovým TPE povrchem, nosnost 34 kg
Zadní nosič: kompozitní nosič SpeedRack 2 s protiskluzovým TPE povrchem, nosnost 68 kg
Tachometr / otáčkoměr: digitální / digitální

Legislativa a osvědčení

Homologace: ano
Registrační značka (SPZ): v ceně
Řidičské oprávnění: skupina B (osobní automobil)

Vybavení

Výbava v ceně: Elektrický naviják 3000 lbs, homologované tažné zařízení, kompozitní přední a zadní nosič zavazadel SpeedRack 2, ocelové práškově lakované disky, el. přepínatelný pohon 2WD/4WD, přehledný digitální multifunkční displej

Další informace

Poznámka: Fotografie a vyobrazení čtyřkolek nemusí odpovídat specifikacím jednotlivých modelů pro český trh. Dovozce si vyhrazuje právo na změnu specifikace.

 

 

Motor 450

Srdcem nové generace čtyřkolek Arctic Cat Alterra je osvědčený spolehlivý čtyřventilový kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec o objemu 443ccm. Výkonný motor dává čtyřkolce živou akceleraci a obrovskou tažnou sílu. Elektronické vstřikování paliva zajišt'ují nízkou spotřebu, čisté spalování, okamžitou reakci na plyn, optimální složení směsi nezávisle na nadmořské výšce a spolehlivé startování při každé teplotě.

Nový podvozek

Od základu zcela nový podvozek má nižší těžiště a rozvor proloužený o 5 cm, což se pozitivně odrazilo na výrazně vyšší stabilitě jízdy. Přes delší rozvor však zůstala celková délka čtyřkolky zachována. Nový podvozek dává čtyřkolce mnohem lepší ovladatelnost, jedinečnou obratnost a dominantní jízdní vlastnosti v terénu - hrboly po cestě si Alterra dává k snídani, obědu i k večeři. A protože motor je v novém rámu uložen o 8 cm víc vepředu, máte nyní ve stupačkách ještě více místa pro snadnější ovládání, v místě stupaček je Alterra navíc užší pro větší jízdní pohodlí. 

Promyšlená ergonomie

Nová Alterra vás příjemně překvapí svojí dokonale promyšlenou ergonomií. Jízdní poloha je vzpřímenější a uvolněnější, což přináší lepší ovladatelnost a snižuje únavu z jízdy. A se zmenšeným poloměrem otáčení, vyžadujícím menší zásahy řidiče, je tahle čtyřkolka také obratnější a daleko snáze řiditelná. 

Pohon 4x4

Elektricky připojitelný pohon všech kol vás dostane do míst, o kterých jste dosud mohli jen snít, umožnuje suverénní průchodnost i nejtěžším terénem. U čtyřkolek Arctic Cat Alterra si můžete vybrat mezi pohonem pouze zadní nápravy (2WD) a pohonem všech kol (4WD). Výhodou tohoto systému je, že si pohon 4x4 můžete včas sami předem zapojit podle situace, a ne jako u automatických systémů až v okamžiku , kdy už se přední kola začala protáčet.

SpeedRack 2 

Kompletně přepracovaný systém SpeedRack 2 z extrémně odolného, ocelovými trubkami vyztuženého kompozitního plastu s protiskluzovým povrchem TPE poskytuje pevnou a stabilní platformu s možností rychlého upínání příslušenství. Za několik vteřin připevníte na přední nebo zadní nosič SpeedRack 2 jakékoliv kompatibilní příslušenství, pouzdro na pušku nebo držák nářadí, aniž byste se museli obávat, že cestou něco ztratíte. 

Digitální displej 

Informativní multifunkční displej přehledně zobrazuje všechny důležité údaje, které při jízdě můžete potřebovat: rychloměr, palivoměr, indikátor zařazeného pohonu 2WD/4WD, celkové i denní počítadlo kilometrů, počítadlo najetých motohodin, indikátor zařazené rychlosti L/H/N/R, digitální hodiny, kontrolky dálkových, směrových a výstražných světel. 

Kotoučové brzdy

Výkonné brzdy jsou stejně důležité jako výkonný motor. Na hydraulické kotoučové brzdy Arctic Cat s vrtanými kotouči, brzdovými třmeny s velkým průměrem pístků a značkovými pancéřovými hadicemi SteelFlex se vždy můžete spolehnout při posunování limitů vašich jezdeckých schopností.

DURAMATIC TM

Spolehlivá automatická převodovka DURAMATIC TM je stavěná pro nejtěžší podmínky. Robustní variátor s plynule měnitelným převodem reaguje okamžitě na změnu otáček, rychlosti jízdy nebo zatížení motoru. Variátor je navíc doplněn o odstředivou rozběhovou spojku, díky které může zůstat primární spojka neustále sepnutá. Tím se výrazně snižuje opotřebení hnacího řemene, záběr je prakticky okamžitý a dokonale plynulý. Převodovka DURAMATIC TM s polohami L/H/N/R/P (dopředná rychlost/redukce/neutrál/zpátečka a parking) zároven podporuje účinné brzdění motorem při jízdě z kopce. 

Naviják 3000 lbs

Spolehlivý naviják s velkou tažnou silou 3000 lbs (1,3 tuny) je neocenitelným pomocníkem kdykoli se potřebujete dostat z nejhoršího, při stahování dřeva nebo při ovládání radlice. Naviják funguje spolehlivě i pod vodou, jeho dálkové ovládání má dostatečně dlouhý kabel, ale co je vůbec nejlepší: je už ceně čtyřkolky!

Tažné zařízení

Vašeho Arctic Cata si budete chtít užívat kdykoli to půjde. Uvidíte sami. Proto jsme všechny naše čtyřkolky vybavili extrémně robustním homologovaným tažným zařízením. Připojte za něj vozík, přívěs nebo závěsný systém SPEEDPoint a odvezete, přivezete a uděláte jednoduše všechno. 

 

Barva modrá