Filtr dílů

2HMOTO v číslech
11 let
na trhu
3 323 306
návštěvníků
250 607
produktů
7
zákazníků online
Proč nakoupit
na 2HMOTO
dárky
ZDARMA
doprava
ZDARMA
99%
spokojených zákazníků
30 dnů
na výměnu produktu
14 dnů
na vrácení peněz
osobní
odběr
Ověřeno zákazníky

Uvozovky dole Velky vyber rychle dodani za me spokojenost. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda

Uvozovky dole Přišla úplně jiná velikost než jsem si objednal. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda

Uvozovky dole Vše proběhlo v pořádku, až do rozbalení. Objednal jsem si zboží od All Balls, a přišla mě nějaká Polská náhrada. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda
Ověřeno zákazníky

Díky spokojenosti našich zákazníků jsme získali zlaté logo ověřeno zákazníky.

Další hodnocení

Výrobci

 

Jak vybrat oblečení na motorku

 

Následky při pádu z motorky bez kvalitního oblečení můžou být fatální stejně, jako když podceníte výběr helmy. Je tedy samozřejmost, že bezpečnost a kvalita hraje při výběru moto oblečení prim. Nejenže správné oblečení chrání vaše tělo při již zmiňovaném pádu, ale poskytne vám i komfort a požitek z jízdy. Jak se tedy rozhodovat při jeho výběru?

 

Vyberte nejprve materiál

 

Prvním krokem při výběru motorkářského oblečení je výběr vhodného materiálu. Základním rozdělením je kůže a textil, přičemž pro každou motorku je vhodný jiný druh oblečení. Na sportovní a závodní motocykly doporučujeme jednoznačně kůži, zatímco na cestovní motorky, skútry, závodní endura a cross je vhodnější textil. U chopperů a naháčů je výběr na motorkáři, je zde totiž vhodné obojí.


Vezmeme-li v úvahu ochranu při pádu, tak kožená kombinéza (nebo kožený set bundy a kalhot) s integrovanými chrániči je tou nejlepší volbou. Chrániče na kožených oděvech perfektně sedí tam kde mají, a proto jsou velmi dobrou ochranou. Bohužel kůže patří spíše mezi nepohodlné materiály a to hlavně v případě, že zmoknete nebo když jezdíte dlouhé trasy. Naopak při vysoké rychlosti je pohodlí v kůži vyšší.


Druhou možností je oblečení z textilních materiálů, které jsou především lehčí než kůže a v dnešní době jsou z vnějšku voděodolné a zároveň poskytují vnitřní odvětrávání potu. I textilní oděvy jsou skvěle vybaveny chrániči ramen, loktů, páteře, kolen i holení, jak tomu je u kožených oděvů. Výhodou také je, že mají teplou odepínací podšívku.


Chrániče musí být samozřejmě homologované (CE) a musí vám skvěle padnout, proto se nedoporučuje vybírat volnější střih. Sice vám bude oděv pohodlnější, ale sníží se tím funkčnost chráničů při pádu.

 

Vybíráme oblečení na silniční motorku

 

U sportovních silničních motorek vybírejte v každém případě kožené oděvy. Jak jsme zmiňovali výše, jsou bezpečnější v případě pádu a jsou pohodlnější ve vysokých rychlostech. Také jsou mnohem odolnější vůči otěru a dalšímu mechanického poškození. U kombinéz máte na výběr mezi jednodílnými a dvoudílnými. Je na vás, kterou z nich zvolíte, která je vám pohodlnější. U dvoudílné je výhodou úplné odepnutí vrchní části, což je dobré v teplých měsících. Špičkové kožené kombinézy najdete v našem e-shopu od značky Alpinestars. Mezi ty nejlepší se řadí kombinéza, která navíc umožňuje pomocí systému Snap použití Bionic Race páteřního chrániče úrovně CE2, která např. certifikované odnímatelné a výměnné chrániče a spoustu dalších funkcí a výhod. Jednodílné kombinézy naleznete zde. O trošku levnější variantou se stejnými vlastnostmi najdete i u dvoudílných kombinéz.


U cestovních motocyklů a endura doporučujeme zase textil. Krom toho, že je nepromokavý, je v nižších rychlostech také pohodlnější a je možné v něm dle počasí používat odnímatelnou termovložku. Je vhodný na dlouhé cesty, výlety, máte v něm totiž vyšší pohyblivost a díky tomu, že je lehký, tak v něm můžete jít bez problému po zastávce třeba na procházku.

 

Silniční oblečení nabízíme i pro dámy a děti. Jednotlivé kousky jako bundy, kalhoty, chánič a další nezbytné  doplňky naleznete zde.


Vybíráme oblečení na cross motorku

 

Jelikož cross/enduro vyžaduje co nejvyšší pohyblivost, je odolný, lehký a pohodlný textilní materiál jednoznačnou volbou. Značky kvalitních MX kalhot pak můžete vybírat zde. Nezapomeňte však také vybrat správný dres. Dresy jsou vyráběny tak, aby rychle odváděly vlhkost a absorbovaly pot. Mají také polstrované lokty. Takový dres najdete tady. Nejpohodlnější a rychlejší je vybrat si rovnou celý komplet, tedy dres plus kalhoty dohromady, v nabídce budou zde. A pokud nechcete nic všedního, rádi Vám uděláme dress na zakázku.


V nepříznivém a chladném počasí je vhodné používat cross bundy, které jsou vysoce odolné proti odření i říznutí. Jsou také voděodolné, ale s velmi dobrým větráním. Mrkněte na naše cross bundy.


V naší nabídce naleznete cross oblečení nejen pánské, ale i dámské a dětské. K tomu i další doplňky jako jsou třeba ponožky, samostatné chrániče apod.

 

Jak vybrat správnou velikost?

 

Kožené oblečení by vám mělo těsně přiléhat na kůži a to především v místech, kde jsou chrániče. Myslete na to, že se vám kůže po pár nošeních vytáhne, takže je lepší, když si pořídíte opravdu těsnější oděv. Oblečení by vám mělo padnout na tenkou vrstvu a jelikož v něm jezdíte v přikrčené poloze, je potřeba myslet i na pohyblivost, protože nesmí dojít k tomu, že by vás kožený oděv omezoval v pohybu. Tomu je v dnešní době naštěstí přizpůsobena technologie výroby, proto kvůli pohyblivosti bývají rukávy kratší (holé místo zaplníte rukavicemi) a v místech jako ramena, kolena a kříž je skládaná kůže s elastickými prvky, nejčastěji kevlarovými.


Výběr velikosti u textilního oblečení je velmi podobný jako u kůže s tím rozdílem, že textil se vám po pár nošení nevytahá. Textilní oděv by měl být opět těsný, především v místech, kde se nachází chrániče. Tento druh oblečení vám musí být pohodlný už když si ho obléknete poprvé. Níže se řiďte našimi velikostními tabulkami.


Jestliže potřebujete s výběrem velikosti i přesto poradit, neváhejte nás kontaktovat. Pokud si přes náš e-shop objednáte oblečení, které vám přesto nebude sedět, je možné ho do 14 dnů vrátit a vyměnit ho za správnou velikost.TOPlist