Filtr dílů

2HMOTO v číslech
12 let
na trhu
4 133 692
návštěvníků
257 837
produktů
20
zákazníků online
Proč nakoupit
na 2HMOTO
dárky
ZDARMA
doprava
ZDARMA
99%
spokojených zákazníků
30 dnů
na výměnu produktu
14 dnů
na vrácení peněz
osobní
odběr
Ověřeno zákazníky

Uvozovky dole Dobrá komunikace a rychlé dodání. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda

Uvozovky dole Uvítal bych třeba v mém případě rozměry , objednal jsem si lanko plynu a je kratke, na model jsou dva rozměry. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda

Uvozovky dole Velky vyber zbozi super cenysleva rychle dodani pohodicka. Uvozovky nahoře

hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení plná hvězda hodnocení prázdná hvězda hodnocení prázdná hvězda
Ověřeno zákazníky

Díky spokojenosti našich zákazníků jsme získali zlaté logo ověřeno zákazníky.

Další hodnocení

Výrobci

Jak vybrat: píst a pístní sada.

 

Tento článek je souhrn informací o pístních sadách měření a dalších informacích o srdci motoru.

 

Více informacích o pístních sadách najdete na zahraničních stránkách. Zde najdete jak změřit a vybrat správnou písní sadu, pomůžou vám i nákresy…

K dispozici jsou pístní sady značek Prox,Wiseco, Wossner, Athena, JEPistons.

Pístní sady můžete zakoupit zde.

 

Odkaz 1 přeložený článek / Originál AJ

Odkaz 2 přeložený článek / Originál AJ

 

 Pístní sadu změř - zjisti velikost a vyber si podle typu motorky u nás v eshopu.

 

Pístové Materiály :
Lité písty byly standardní automobilové písty po celá desetiletí. Jsou levné a a je snadné je vyrobit. Mají tepelně stabilní krystalickou zrnitou strukturu a často obsahují z lité oceli rozšířené vzpěry, které jim pro optimální stabilitu s těsnícím kroužkem umožní, aby se pevně vešly do otvoru. Nicméně mají omezenou rychlost a termickou a detonační odolnost. Měly by být použity pouze u středně výkonných motorů.

 

Kované pístní sady

Kované písty jsou vyráběny z pevného polotovaru a jsou tepelně ošetřené hliníkovými slitinami. Mají hustou zrnitou strukturu a metalurgické vlastnosti, které jsou vhodné do náročných podmínkách, včetně stupně detonační odolnosti. Nicméně kované písty mají méně rozměrnou stabilitu a vyžadují větší vůli pro spolehlivý provoz. Kované písty jsou tak i nadále nejlepší volbou, pokud vyžaduješ pevnost a trvanlivost, např. jsou nezbytné pro závodní účely či pro přeplňovaný nebo oxido dusné-vstřikováné aplikace. 

 

Hliníkové a Hypereutectic pístní sady :

Hypereutectic písty jsou odlitky, ale mají téměř 2-1/2 krát více křemíku než standardní odlitý píst a to pro zvýšení tvrdosti a větší odolnosti vůči vyšším teplotám a tlaku ve válcích motoru. Jsou rozměrově stabilní a vyžadují jen velmi málo sukni. V některých případech mohou být provozovány s menší vůlí než standardní lité písty. Tato vlastnost udržuje písty a kroužky dobře stabilizované v otvoru a zlepšuje těsnění a blowby ovládání. Hypereutectic písty jsou vhodné pro výkonnostní motory, ale nedosahují při výbuchu teplotní odolnosti jako kované písty. 

 

 

Píst -vzdálenost od stěny
Správná vzdálenost mezi pístem sukně a stěnou válců je naprosto nezbytné. V případě, že vzdálenost od stěny je příliš velká, kámen písty hází tam a zpět do otvoru. Tím se zabrání tomu, aby kroužky z těsnění válce držely správně, takže může prasknout sukně, když se píst opře o strany na straně válce. Pokud je vůle příliš malá, bude píst doslova držet v otvoru, odírání o sukně zničí povrch stěny. Tam je tenká hranice mezi příliš mnoho a málo, ale poskytnutou správnou provozní vůli, což se vyplatí jak kvůli trvanlivosti tak kvůli výkonu motoru.

  

Ostatní faktory ovlivňují vůli. Existuje několik různých slitin hliníku běžně používané výrobci na písty. Přestože hliník je primární složkou, množství křemíku, hořčíku, manganu, niklu, měďi a dalších prvků se u různých slitin liší. Tyto rozdíly mají zase dopad na další vlastnosti a na opotřebení pístu. 

 

S tolika proměnnými je nejlepší radou prostě pořídit píst doporučený výrobcem. Písty výrobce budou seznámené s expanzními vlastnostmi jejich materiálů a sukní designu, takže nemůžete udělat při výběru chybu.
TOPlist